Bültene Katıl!

Dr. İlker Günyeli'den en yeni haberler ve duyurular için e-bültene abone olun!

Tüp Bebek - Kısırlık

İnfertilite (Tüp Bebek) Genel Bilgiler

Eğer siz ve eşiniz bir yıldan uzun zamandır çocuk sahibi olmak istiyor ama başarılı olamıyorsanız, artık yalnız değilsiniz. Bu süreçte zaman zaman suçluluk, hayal kırıklığı, kıskançlık ve çaresizlik duygularını yaşadığınızı biliyoruz. Çevrenizdeki hemen herkesin sizin üzerinizde kurmaya çalıştığı toplum baskısı da yadsınamaz bir gerçek. Deneyimlerimize göre, bu tedavilerle epey zaman geçirmiş çiftler, birçok merkez ve doktor değiştirdiklerinden dolayı hem bu konuda oldukça bilgili hem de aşırı anksiyete içinde olmaktadır.

İncelemeler, tahliller ve tedavilerin bir çok açıdan zorluklar içerdiğinin de farkındayız. Çocuk sahibi olmaya engel olan durumların birçoğunu günümüz tıbbı ile çözümleyebiliyoruz. Gördüğümüz gerçek şu ki Kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde mutlaka çift katılımı esas olmalıdır. Çünkü kabaca kısırlığın %40 nedeni erkek, %40 nedeni kadında ve %20 de çiftlerin her birinde buna yol açacak sorunlar saptanmaktadır. Buna rağmen suç sadece kadında görülmekte, senin çocugun olmuyor! denmektedir. Bu da kadındaki yoğun baskıyı perçinlemektedir. Tıbbi yardım almaya karar verdiğiniz andan itibaren yapılacak işlemlerin zamansal, fiziksel, ruhsal ve maddi zorluklar içerebileceğini bilmelisiniz.

Birçok çift için son tedavi kararları bazı seçenekler içerir; bizler sizlerin de kararlarda aktif olarak rol almanızı istiyoruz. Bu nedenle, ilk hazırlık aşamasına eşiniz ile birlikte katılmanızı bekliyoruz.

 

KORUNMUYORMUSUNUZ? EN UYGUN TEDAVİ PLANININ BELİRLENİP EMİN ELLERDE EN KISA SÜREDE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK MI İSTİYORSUNUZ? LÜTFEN BİZE BAŞVURUNUZ…

İlk başvurunuzda sizden istenecek tahliller;

1-ADETİNİZİN 3. GÜNÜ HORMONLARI

2-ADET ORTASI PROGESTERON(MLP)

3-RAHİM FİLMİ(HSG)

4-EŞİNİZDEN SPERMİOGRAM(KRUGER kriterlerini tercih etmekteyiz) TESTLERİ
YAPTIRMANIZ GEREKEN ANA TESTLERDİR. TÜMÜ HAKKINDA KLİNİĞİMİZDEN YARDIM ALABİLİRSİNİZ…

İŞBİRLİĞİ İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ TÜP BEBEK MERKEZLERİ, TARAFINDAN HER TÜR BİLİMSEL,TEKNİK

DESTEK YAPILMAKTADIR. GEREKLİ TEDAVİ PROTOKOLLERİ (HER HASTAYA ÖZEL OLARAK)

TÜP BEBEK UZMANLARI TARAFINDAN BELİRLENDİKTEN SONRA, YUMURTA TAKİBİ AMACIYLA

TARAFIMIZA ULAŞTIRILMAKTA VE TEDAVİNİN HER AŞAMASINDA MERKEZ BİLGİLENDİRİLMEKTEDİR.

SAPTANAN HERHANGİ  BİR SORUN TARAFIMIZDAN TESPİT EDİLEREK UYGUN TEDAVİ PLANI

BELİRLENMEKTEDİR. BU SÜREÇ SONUCUNDA TÜP BEBEK İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRİLEREK SAĞLANAN

GEBELİKLER YİNE TARAFIMIZDAN TAKİP EDİLEREK GEBELİK EN İYİ ŞEKİLDE

SONUÇLANDIRILMAKTADIR.

SAYGILARIMLA..

Prof. Dr. İlker GÜNYELİ

Burada sizlere çocuk sahibi olamama nedenleri, bu nedenle yapılabilecek incelemeler ve tedavi yöntemleri konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bu amaçla Youtube da ilgili aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

İlker Günyeli

İlker Günyeli

About Author

03/ 07/1973 ANKARA DOĞUMLUYUM. İLKOKULU ANKARA İLTEKİN İLKOKULU; ORTAOKULU CEBECİ ORTAOKULU VE LİSEYİ ANKARA LİSESİNDE OKUDUM. 1991 YILINDA GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNİ KAZANDIM VE 1997 YILINDA OKUL 7.Sİ OLARAK MEZUN OLDUM. 1998’DE DR. ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE UZMANLIK EĞİTİMİME BAŞLADIM. 2002 YILINDA İHTİSASIMI TAMAMLAYARAK SIRASI İLE MAMAK 13 NOLU AÇS-AP MERKEZİNDE GÖREV YAPTIM VE ASKERLİK HİZMETİMİ 2004 YILINDA GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ KADIN DOĞUM KLİNİĞİNDE “UZMAN TABİP ASTEĞMEN” OLARAK YAPTIM.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Tüp Bebek - Kısırlık

KADINLARIN DOĞURGANLIĞINI ETKİLEYEN BAŞLICA FAKTÖRLER NELERDİR?

Sigara: Yumurtalıkların granüloza hücrelerini (östrojen salgılayan) etkileyerek hipoöstrojenizm’e neden olduğu gibi, yumurtalıkların genetik anomalilere daha yatkın olmasına sebep olabilir. Kısırlığa etkili
Tüp Bebek - Kısırlık

TÜP BEBEK KİMLERE YAPILIR?

1-Fallop tüpleri tıkalı olan kadınlarda 2- Azospermia olgularında 3-Endometriozis hastalığı nedeniyle karın içinde yaygın yapışıklıkları olan ve tedavi ile gebelik