Bültene Katıl!

Dr. İlker Günyeli'den en yeni haberler ve duyurular için e-bültene abone olun!

Rahim Ağzı Hastalıkları

Jinekolojik Muayene ve Önemi

GENEL OLARAK TÜM DÜNYA KADINLARININ HİÇ SEVMEDİĞİ SEVEMEDİĞİ BİR MUAYENE ŞEKLİDİR BU..

GENELDE BİRÇOĞUNDA FOBİ HALİNİ ALMIŞTIR VE YİNE O MASAYA MI YATACAĞIM ŞEKLİNDE TEPKİLERİNİ DİLE GETİRDİKLERİ, KADININ JİNEKOLOĞA GİTMESİNDE EN BÜYÜK GİZLİ ENGELLERDEN BİRİDİR BU MUAYENE TARZI..
ANCAK BİLİNMESİ GEREKEN ŞUDUR Kİ; YILDA BİR KEZ 5 DAKİKANIZI AYIRARAK,BİMANUEL MUAYENE(EL İLE),SMEAR VE HPV TESTİ VE TRANSVAJİNAL USG İLE YUMURTALIK KİSTLERİ,MYOMLAR,RAHİM AĞZI-RAHİM VE YUMURTALIK KANSERLERİNDEN VS KORUNABİLİR YADA ERKEN TEŞHİSİ MÜMKÜN KILABİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜ RAHİM KANSERLERİNİN % 75 İ KANAMA İLE GELİRKEN RAHİM AĞZI KANSERLERİNDE İLİŞKİ SONRASI KANAMA YADA AĞRILI İLİŞKİ PROBLEMLERİ İLE YAKALANABİLMEKTEDİR. ANCAK PROGNOZU(GİDİŞATI)EN KÖTÜ OLAN YUMURTALIK KANSERLERİNDE ERKEN TANI PEK MÜMKÜN OLAMAMAKTADIR. BU NEDENLE ÖNERDİĞİMİZ YILLIK KONTROLLER İLE TÜM BU PROBLEMLER ERKENDEN TANI ALABİLMEKTE VE HASTALARIMIZ KURTARILABİLMEKTEDİRLER. BU AMAÇLA YOUTUBE KANALIMIZDA SPEKULUM TAKILMASI VE RAHİM AĞZININ GÖRÜNTÜLENMESİ İLE VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

https://www.youtube.com/channel/UCORaWFew3YkeZd4AESdI-iA

 

PROF.DR.İLKER GÜNYELİ

İlker Günyeli

İlker Günyeli

About Author

03/ 07/1973 ANKARA DOĞUMLUYUM. İLKOKULU ANKARA İLTEKİN İLKOKULU; ORTAOKULU CEBECİ ORTAOKULU VE LİSEYİ ANKARA LİSESİNDE OKUDUM. 1991 YILINDA GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNİ KAZANDIM VE 1997 YILINDA OKUL 7.Sİ OLARAK MEZUN OLDUM. 1998’DE DR. ZEKAİ TAHİR BURAK KADIN SAĞLIĞI EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE UZMANLIK EĞİTİMİME BAŞLADIM. 2002 YILINDA İHTİSASIMI TAMAMLAYARAK SIRASI İLE MAMAK 13 NOLU AÇS-AP MERKEZİNDE GÖREV YAPTIM VE ASKERLİK HİZMETİMİ 2004 YILINDA GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ KADIN DOĞUM KLİNİĞİNDE “UZMAN TABİP ASTEĞMEN” OLARAK YAPTIM.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

Haberler Rahim Ağzı Hastalıkları

7.Ulusal Ürojinekoloji Kongresi 14-17 Ekimde Başarıyla Gerçekleşti.. Kongrede Doç. Dr. İlker GÜNYELİ konuşma yaptı..

7.Ulusal Ürojinekoloji Kongresi 14-17 Ekimde Başarıyla Gerçekleşti.. Kongrede Doç. Dr. İlker GÜNYELİ konuşma yaptı.. 7.Ulusal Ürojinekoloji Kongresi 14-17 Ekimde İstanbul
Gebelik ve Sigara Rahim Ağzı Hastalıkları

KADIN İNFERTİLİTESİ & SİGARA

İnfertilite (Kısırlık): 35 yaş altında korunmasız & sık ilişkiye rağmen 1 yıl süresince; 35 yaş ve üzerinde ise 6 ay