Jinekolojik Muayene ve Önemi

Jinekolojik Muayene ve Önemi

 

GENEL OLARAK TÜM DÜNYA KADINLARININ HİÇ SEVMEDİĞİ SEVEMEDİĞİ BİR MUAYENE ŞEKLİDİR BU..

GENELDE BİRÇOĞUNDA FOBİ HALİNİ ALMIŞTIR VE YİNE O MASAYA MI YATACAĞIM ŞEKLİNDE TEPKİLERİNİ DİLE GETİRDİKLERİ, KADININ JİNEKOLOĞA GİTMESİNDE EN BÜYÜK GİZLİ ENGELLERDEN BİRİDİR BU MUAYENE TARZI..
ANCAK BİLİNMESİ GEREKEN ŞUDUR Kİ; YILDA BİR KEZ 5 DAKİKANIZI AYIRARAK,BİMANUEL MUAYENE(EL İLE),SMEAR VE HPV TESTİ VE TRANSVAJİNAL USG İLE YUMURTALIK KİSTLERİ,MYOMLAR,RAHİM AĞZI-RAHİM VE YUMURTALIK KANSERLERİNDEN VS KORUNABİLİR YADA ERKEN TEŞHİSİ MÜMKÜN KILABİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜ RAHİM KANSERLERİNİN % 75 İ KANAMA İLE GELİRKEN RAHİM AĞZI KANSERLERİNDE İLİŞKİ SONRASI KANAMA YADA AĞRILI İLİŞKİ PROBLEMLERİ İLE YAKALANABİLMEKTEDİR. ANCAK PROGNOZU(GİDİŞATI)EN KÖTÜ OLAN YUMURTALIK KANSERLERİNDE ERKEN TANI PEK MÜMKÜN OLAMAMAKTADIR. BU NEDENLE ÖNERDİĞİMİZ YILLIK KONTROLLER İLE TÜM BU PROBLEMLER ERKENDEN TANI ALABİLMEKTE VE HASTALARIMIZ KURTARILABİLMEKTEDİRLER. BU AMAÇLA YOUTUBE KANALIMIZDA SPEKULUM TAKILMASI VE RAHİM AĞZININ GÖRÜNTÜLENMESİ İLE VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ.

https://www.youtube.com/channel/UCORaWFew3YkeZd4AESdI-iA

 

PROF.DR.İLKER GÜNYELİ

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • özlem

  Ben bekarım ve sevgilimle devamlı olarak ilişkiye giriyorum girdiğimiz zaman genellikle prezervatif kullanarak giriyoruz bende vajinal kaşıntı var ve doktora gitmekten çekiniyorum bilgilerimi başkalarıyla paylaşır diye gidemiyorum yardımcı olun lütfen

  09 Şubat 2015 , 10:39 PM
  • ilkergunyeli

   Bize dilediğiniz an gelebilirsiniz muayeneye, bilgilerinizin kimseyle paylaşılmayacağından emin olabilirsiniz. Ancak muayene yapmadan bilgi verebilmek mümkün değil.

   10 Şubat 2015 , 7:07 AM

Bir cevap yazın