İnfertilite (Tüp Bebek) Genel Bilgi

İnfertilite (Tüp Bebek) Genel Bilgi

Eğer siz ve eşiniz bir yıldan uzun zamandır çocuk sahibi olmak istiyor ama başarılı olamıyorsanız, artık yalnız değilsiniz. Bu süreçte zaman zaman suçluluk, hayal kırıklığı, kıskançlık ve çaresizlik duygularını yaşadığınızı biliyoruz.

İncelemelerin ve tedavilerin bir çok açıdan zorluklar içerdiğinin de farkındayız. Çocuk sahibi olmaya engel olan durumların birçoğunu günümüzde aydınlatabiliyoruz.

Konusunda uzman olan jinekologlarımız, embriyologlarımız, androloglarımız ve hemşirelerimiz çocuk sahibi olamama problemi olan sizlere, özveri isteyen prosedürlerde yardımcı olmak için çalışmalarını sürdürmektedirler.

Birçok çift için son tedavi kararları bazı seçenekler içerir; bizler sizlerin de kararlarda aktif olarak rol almanızı istiyoruz. Bu nedenle, ilk hazırlık aşamasına eşiniz ile birlikte katılmanızı bekliyoruz. Tıbbi yardım almaya karar verdiğiniz andan itibaren yapılacak işlemlerin zamansal, fiziksel, ruhsal ve maddi zorluklar içerebileceğini bilmelisiniz.

Burada sizlere çocuk sahibi olamama nedenleri, bu nedenle yapılabilecek incelemeler ve tedavi yöntemleri konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bu amaçla Youtube da ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.

Saygılarımla.

Prof.Dr.İlker GÜNYELİ

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın